RFiD

Przedstawiamy Państwu nową generację biernych mikrochipów RFiD które obecnie mogą pracować w zasięgu do 10 m . Technologię tę wykorzystujemy do:

RFiD-Logistyka – to system zarządzania i monitoringu magazynu przy pomocy technologii RFiD (dalekiego zasięgu) Oferta skierowana do dużych i małych odbiorców: centrów logistycznych, składów budowlanych itp.

System cechuje duża szybkość rozpoznawania – maksymalne do 20 000 identyfikatorów jednocześnie z odległości około 6 metrów.

Doskonałe narzędzie pozwalające stworzyć magazyny 3D wspiera ono pełną identyfikację produktu i jego inwentaryzację obejmującą zliczanie palet, opakowań i pojedynczych sztuk, wyszukiwanie obiektu, historię przechowywania, wysyłki, wydania itd.

RFiD biblioteka

Zarzadzania bibliotekami, celem systemu jest zautomatyzowanie procesu:

wypożyczania,

inwentaryzacji i rejestracji zbiorów drukowanych, audiowizualnych i innych

ochrony woluminów znacznej wartości.

 

Zadaniem systemu jest zastąpienie kart bibliotecznych, kart czytelniczych występujących w formie papierowej ich odpowiednikiem cyfrowym. Podstawowym elementem systemu są pasywne mikrochipy RFiD dalekiego zasięgu umożliwiające odczyt z odległości większej niż 4 m.

Identyfikatory RFiD wykorzystane w systemie działają w dwóch pasmach radiowych LF 125KHz oraz UHF 860MHz.

– RFiD Wjazd – Wyjazd

– Innowacyjny, kompleksowy system zarządzania wjazdem. Oferowany system cechuje nowoczesne i otwarte rozwiązanie, umożliwiające sprawne zarządzanie obsługą zabezpieczenia wjazdu i wyjazdu, otwarcia lub zamknięcia zdalnego bramy. Uniwersalność systemu pozwala na stosowanie go do obsługi zarówno małych i dużych firm, miejsc parkingowych lub innych miejsc wymagających kontroli wjazdu lub zdalnego otwarcia. Zainstalowanie systemu umożliwia  bezobsługową, bezprzewodową kontrolę i autoryzację dostępu wjazdu i wyjazdu z hal, magazynów, placów budów, miejsc parkingowych itp.

System wykorzystuje technologię pasywnych identyfikatorów RFiD dalekiego zasięgu nie wymagających zbliżenia do czytnika. Opcjonalnie wraz z systemem dostępne jest  oprogramowanie umożliwiające rejestrację wjazdu, przeglądanie historii wjazdów i wyjazdów, zarządzanie uprawnieniami użytkowników. System dostępny jest w postaci gotowego rozwiązania obejmującego wszystkie elementy mechaniki wjazdu lub otwarcia bramy jak również osobno  w postaci czytnika lub identyfikatorów RFiD.

Zasada działania systemu RFiD – sprowadza się do umieszczenia  identyfikatora na szybie w wewnątrz  pojazdu. Pojazd,  zbliżając się  do punktu kontroli wjazdu automatycznie zostanie rozpoznany przez system co pozwoli na zainicjowanie procedury otwarcia np. bramy. Identyfikatory nie wymagają zbliżenia do powierzchni czytnika. Zastosowane identyfikatory RFiD do poprawnego działania nie wymagają zainstalowania baterii  lub podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdu.

RFiD Muzeum System Sybilla przeznaczony jest do obsługi turysty w procesie indywidualnego zwiedzania, zarówno w muzeum, jak i w terenie otwartym.

Podstawową zasadą działania systemu Sybilla jest przekazanie użytkownikowi informacji o zwiedzanej wystawie kompleksie zabytków w sposób nie wymagający skomplikowanej obsługi .
Poprzez narrację i stworzenie wirtualnej czasoprzestrzeni, informacje z systemu Sybilla przenikają się z postrzeganą rzeczywistością powodując, że zwiedzający łatwiej zapamiętuje i kojarzy fakty. Wiedza, przekazywana przez system Sybillę, może być zilustrowana odpowiednią muzyką, wywiadami, tekstami źródłowymi i innymi elementami wzbogacającymi prezentację zwiedzanej wystawy lub obiektu.

System Sybilla, eliminuje konieczność angażowania wzroku do czytania opisów przy eksponatach lub w katalogu, ułatwia i uatrakcyjnia zwiedzanie.

W porównaniu do innych systemów audioguide, system „Sybilla” jest całkowicie bezobsługowy. W trakcie zwiedzania nie ma konieczności wprowadzania identyfikatorów liczbowych w celu wyszukiwania informacji. Właściwy zestaw informacji generowany jest bez udziału zwiedzającego za pomocą elektronicznych radiowych markerów RFiD, zwiedzający przemieszczając się po muzeum i zatrzymując się przed konkretnymi obiektami automatycznie lub po przez wskazanie eksponatu dostaje za pośrednictwem czytnika pełne informacje o obiekcie.

Informacje o eksponatach lub obiekcie w formie multimedialnej bazy danych zapisane są na szeroko dostępnych i tanich kartach flash za pomocą bezpłatnie udostępnionego oprogramowania. Można w ten sposób przygotować różnorodne wersje, programy zwiedzania w zależności od grupy wiekowej czy językowej. I w trakcie obsługi zwiedzającego szybko dostosować zakres opisu wystawy do jego indywidualnych wymagań po przez łatwą podmianę karty pamięci, co w przypadku większości systemów audioguide jest niemożliwe gdyż pamięc stanowi integralny element urządzenia.

Czytniki systemu sybilla posiadają wbudowany ekran LCD który w trakcie zwiedzania wyświetla opisy eksponatów w formie tekstowej, umożliwiając odbiór treści wystawy osobą niesłyszącym
System Sybilla jest całkowicie systemem bezprzewodowym i bezinwazyjnym w zakresie instalacji w obiektach zabytkowych i bezpiecznym w stosowaniu.

 

Współpracujemy z:
Szybki kontakt
Imię / Nazwa Firmy

Mail

Wiadomość