LED

Ze względu na swoje liczne zalety, diody elektroluminescencyjne, zwane z języka angielskiego LED czyli Ligot Emitting Diode, zyskują coraz większą popularność w rozwiązaniach oświetleniowych. Diody LED zamiast żarnika posiadają poruszające się elektrony stanowiące element świecący, dzięki czemu są trwalsze niż zwykłe żarówki. Takierozwiązanie pozwala na to, aby pojedyncza dioda świeciła nawet do 50 000 godzin. Ze względu na swoją budowę, zużywają też znacznie mniej energii niż zwykłe żarówki, a są w stanie wyemitować porównywalną ilość światła.

ue

Niebawem, z uwagi na zbyt duży pobór energii tradycyjne żarówki zostaną wycofane z użytku, a ich miejsce zajmą małe żaróweczki LED, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom, prostocie technologicznej, a także długiej żywotności i dużej energooszczędności, wykorzystywane mogą być wszędzie: wewnątrz (domy, biura, restauracje itp.) i na zewnątrz (parki, ogrody, podświetlane pomniki, budynki itp.).

EKOLOGIA

Żywotność żarówki LED jest 10 razy większa, zużywa ona mniej energii, nie zawiera rtęci, nie emituje UV, dzięki temu w mniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko. Mimo oprawy LED również muszą być utylizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi regula¬cjami dotyczącymi ochrony środowiska. Prawidłowa uty¬lizacja bowiem umożliwia zachowanie cennych zasobów i uniknięcie negatywnego wpływu na zdrowie i środowisko.

EKONOMIA

Żarówki LED zużywają znacznie mniej prądu niż tradycyjne żarówki (aż o 80%), w znacznym stopniu wpływa to na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Przyczynia się to jednocześnie do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

ENERGIA

Żarówki LED są obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła, które może być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Prawie cała dostarczona energia zamieniana jest na światło, i dzięki temu żarówki LED są dwukrotnie od żarówek energooszczędnych, a dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od żarówek tradycyjnych. W związku z tym są one stosowane coraz częściej w Polsce i na świecie.

Ściśle współpracujemy z polskimi producentami.

Więcej informacji na stronie: www.ekorarr.pl

logo_alfa

Współpracujemy z: